Austermann Merino Lace - huivilanka
AustermannAustermannin Merino Lace on ohut, kevyt ja pehmeä merinovillalanka. Merino Lace sopii erinomaisesti pitsineuleisiin kuten huiveihin yms. sekä koneneulontaan.
Austermannin Merino Lace on ohut, kevyt ja pehmeä merinovillalanka pitsineuleisiin kuten huiveihin ja muihin asusteisiin. Lanka sopii myös koneneulontaan. Langassa on myös ympäristöystävällinen EXP-käsittely, jonka ansiosta superwash-villaa voidaan tuottaa käyttämättä klooria missään tuotantoprosessin vaiheessa. Käsittelyn vuoksi lanka kestää myös rumpukuivauksen. Yhdestä kerästä tuubihuivi.
100% superfine merinovilla
50 g= 400 m
Puikko- ja koukkusuositus: 3 - 4 mm
Tiheys: 24 s = 10 cm
Villapesu 30 asteessa
1 | 3 | 12 | 13 | 10 |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
14 | 16 | 18 | 20 | 21 |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
DMC Kirjontapaketeissa on kaikki tarvittava kirjontatyön aloittamiseen. Valmis paketti on myös kiva antaa lahjaksi.
Sirdar Country Classic 4-ply on hurjan pehmeä villasekoitelanka. Ohut lanka on kevyttä ja riittoisaa. Langasta neulot kirjoneuleet, vauvaneuleet, jakut, puserot
KnitPron Zingit on kevyet ja kestävät alumiinipuikot. Hauskan värisillä puikoilla on ilo neuloa.
Regia Cotton Cocktail Color on joustava kesäsukkalanka raikkaissa hedelmäisissä väreissä. Pehmeä villaton puuvillasukkalanka sopii myös villa-allergisille
AddiNovel pitsipyöröpuikot on ergonomisesti muotoiltu. Puikon pinta on epätasainen, joten siitä on helpompi pitää kiinni. Silmukat kulkevat puikoilla sujuvasti.
King Cole Undyed Merino dk -lanka värjäykseen. Pehmeä merinovillalanka on muhkealla 250 g :n vyyhdillä. Konepestävä.