Dublin -pellava 10 l / cm
ZweigartZweigartin Dublin -pellavakangas sopii nypläykseen, kirjontaan, reikäommeltöihin ym. Dublin on 100% pellavaa ja sen tiheys on 10 lankaa/cm.
Dublin -pellavakangas nypläykseen, kirjontaan, reikäommeltöihin ym.
10 lankaa/cm
100% pellava
Kankaan leveys 140 cm.
Huom!
Kankaan minimitilausmäärä on 10 cm. tilausyksikkö on 10 cm = 1 kpl. Kun haluat tilata kangasta esim. 40 cm, lisää ostoskoriin 4 kpl.
52 pellava | 222 ecru |
![]() | ![]() |
Fortissima Cotton Stretch on pehmeä, joustava kesäsukkalanka raitaväreissä. Yhdestä kerästä polvisukat tai kaksi paria varrettomia. Sopii myös koneneulontaan.
KnitPron Zing sukkapuikkosetissä on viidet eri kokoiset 15 cm:n sukkapuikot: 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, ja 4.0 mm. Mukana vetoketjulla suljettava kansio.
Parsinsienen avulla neuleiden reikien paikkaaminen parsimalla on helpompaa. Prymin puinen parsinsieni soveltuu myös isompien reikien parsintaan.
Parsinmunan avulla neuleen pienien reikien paikkaaminen parsimalla on helpompaa. Sukkien ja lapasten parsiminen on sujuvaa Prym puisen parsinmunan avulla.
Hot Socksin sukkalanka Sirmione muodostaa neulottaessa raitaa ja kirjoneuletta. Pehmeästä langasta neulot sukkien ohella myös jakut ja puserot. Konepestävä.