Regia Premium Bamboo 4-ply - bambusukkalanka
Schachenmayr / SMC / RegiaRegia Premium Bamboo on ohut 4-säikeinen bambusukkalanka. Luonnostaan antibakteerinen bambu sitoo hyvin kosteutta ja tuoksuja. Yhdestä kerästä sukkapari.
Regia Premium Bamboo on ohut 4-säikeinen bambusukkalanka. Luonnostaan antibakteerinen bambu sopii erityisesti hikoileville jaloille, koska se imee hyvin kosteutta ja tuoksuja. Yhdestä kerästä neulot isommankin sukkaparin. Suloisen pehmeästä bambulangasta neulot sukkien ohella myös jakut, puserot ja asusteet. Lanka sopii myös koneneulontaan.
Lataa villasukkien perusohje ja kokotaulukko ohuelle langalle tästä.
100 g = 400 m
45% villa, 30% bambuviskoosi, 25% polyamidi
Tiheys: 30 s = 10 cm
Puikko- ja koukkusuositus: 2 - 3 mm
Villapesu 40 asteessa
Valmistettu Romaniassa
2 | 55 | 83 | 93 |
![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Ohjeet alla oleviin neuleisiin voit ladata Prymin verkkosivuilta | ||
![]() | ![]() | ![]() |
Palmikkosukkien ohje | Pitsisukkien ohje | Tuubihuivin ohje |
DMC Kirjontapaketeissa on kaikki tarvittava kirjontatyön aloittamiseen. Valmis paketti on myös kiva antaa lahjaksi.
Sirdar Country Classic 4-ply on hurjan pehmeä villasekoitelanka. Ohut lanka on kevyttä ja riittoisaa. Langasta neulot kirjoneuleet, vauvaneuleet, jakut, puserot
KnitPron Zingit on kevyet ja kestävät alumiinipuikot. Hauskan värisillä puikoilla on ilo neuloa.
Regia Cotton Cocktail Color on joustava kesäsukkalanka raikkaissa hedelmäisissä väreissä. Pehmeä villaton puuvillasukkalanka sopii myös villa-allergisille
AddiNovel pitsipyöröpuikot on ergonomisesti muotoiltu. Puikon pinta on epätasainen, joten siitä on helpompi pitää kiinni. Silmukat kulkevat puikoilla sujuvasti.
King Cole Undyed Merino dk -lanka värjäykseen. Pehmeä merinovillalanka on muhkealla 250 g :n vyyhdillä. Konepestävä.